Kompostárna Blansko  Kompostárna Blansko   Kompostárna Blansko

Vítáme Vás na Kompostárně Blansko, jednom z nejmodernějších zařízení pro nakládání s biologicky rozložitelnými odpady v regionu.

Blanenský kompost

je organické hnojivo vyráběné homogenizací a kompostováním látek obsahujících rozložitelné organické látky a rostlinné živiny. Dodává se jím do půdy aktivní humus, mikroorganizmy k oživení biologické činnosti půdy a základní rostlinné živiny ve vyváženém poměru. Hodnota pH kompostu přispívá k úpravě nežádoucí kyselé reakce půd. Kompost upravuje strukturu lehkých, zvláště písčitých půd, zlepšuje jejich schopnost držet vláhu a omezuje vyplavování živin z nich, u těžkých půd upravuje jejich nevhodnou hutnost a s ní související nedostatečnou provzdušněnost. Rozsah a způsob použití: Používá se ke hnojení při zřizování, výsadbě veřejné zeleně, a ke hnojení zemědělských pozemků. Dále se používá pro zlepšení vlastností půd, polí a zahrádek, při výsadbě stromů i okrasných dřevin (kromě kyselomilných). Doporučené dávkování: Při hnojení půd se používá dávka 30 až 50 tun na hektar (3 až 5 kg na 1 m2) jednou za tři roky. Dávka se určí podle následné plodiny, obsahu živin v půdě a nároků pěstované plodiny. Aplikuje se zpravidla na podzim pomocí rozmetadel na chlévskou mrvu tak, aby došlo k rovnoměrnému rozprostření hnojiva na hnojenou plochu. Bezprostředně po aplikaci je nutné kompost zapravit do půdy.

Fertia

Celou nabídku balených i volně ložených produktů značky Fertia naleznete zde >>

 

Otevírací doba

          březen -   listopad

Pondělí

Středa

Pátek

Sobota

      

       prosinec -

 

Pondělí

Středa

Pátek

8.00 - 17.00

8.00 - 14.00

8.00 - 14.00

8.00 - 12.00

 

únor

 

8.00 - 16.00

8.00 - 14.00

8.00 - 14.00

Sociální sítě

Kde nás najdete ?

Blansko č.p. 2483
678 24 Blansko

tel: 702 200 262

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa

 

VOLNĚ LOŽENÉ SUBSTRÁTY S KOMPOSTEM

Z důvodu velkého zájmu o volně ložený Univerzální substrát s kompostem a Trávníkový substrát s kompostem Vám doporučujeme, předem se domluvit na přesném termínu odběru, abychom měli substráty připraveny.

 

 Vzhledem k častým dotazům upřesňujeme, že naše kompostárny fungují v běžných provozních hodinách pro příjem bioodpadu i prodej zahradních substrátů, jen prosíme všechny o přístup adekvátní situaci s ohledem na zdraví zákazníků i našich zaměstnanců. Děkujeme.